Chystáme dům na zimní svatbu

Svatba bývá nejkrásnějším dnem v životě nejen pro novomanžele, ale i pro jejich příbuzné, jestliže jako jedna velká rodina drží všichni pohromadě. Udržovat rodinné společenství funkční se rozhodně vyplatí, protože si tu lidé navzájem pomáhají, a nastane-li pro někoho náročnější životní období, například se objeví nemoc nebo úraz, ostatní tahají za jeden provaz, jako tomu vždy bylo i mezi mušketýry.

V takové atmosféře je pak ještě více komorní a přitažlivá svatební oslava, která se většinou uskutečňuje v teplém období roku, ne vždy to však vychází podle našich představ a někdy je vysloveně nutné naplánovat svatbu v zimě. Pro zimní svatební oslavy je typické především soustředění pozornosti na interiér, na vhodné dekorace, na dostatek místa pro svatební hosty, na vhodné osvětlení či vytápění, a pochopitelně tam patří i i důkladný úklid – vycídit a naleštit vše, co se naleštit dá.

Nechte to na profesionálech

Plánujete-li svatbu ve vašem domě, vrhněte se v první řadě na administrativu, a to ostatní přenechejte odborníkům, tedy například svatební koláčky a zákusky, svatební oznámení, ubrusy, závěsy, květinovou výzdobu, ozvučení, fotografování a natáčení na video, oděvy, obuv a oděvní doplňky. Na co byste však neměli zapomenout a měli byste zajistit na prvním místě, je úklid. Nemáme ale na mysli běžný všední úklid, jaký provádíte každý týden, nýbrž důkladnou generální očistu celého příbytku od A až do Z.

Zaměstnejte profesionály, ať předvedou, co umí. Úklidové firmy mají k dispozici technologie, potřebné pomůcky a vybavení, ale především zkušenosti, umí si poradit s vycíděním nábytku, sanitární techniky či svítidel, zvládnou umýt okna, okenní rámy a parapety, vezmou si na starost i podlahové krytiny včetně koberců. Mimochodem, kdy se u vás naposledy čistily koberce? Ty totiž bývají velmi zanedbané, zvláště tam, kde se jen vysávají sáčkovým vysavačem.