Uklízení není oblíbené

Hospodyňky se sice vrhají každou chvíli na uklízení a přinejmenším do velkých úklidů vesměs nutí i zbytek rodiny, ale ani o nich si netroufám tvrdit, že tuto činnost, tedy úklid, provozují rády. Spíše si myslím, že jim vadí nepořádek a že se chtějí pyšnit dokonale uklizenou domácností před případnými návštěvníky, než že by se radovaly, že mohou utírat prach, mýt okna, luxovat…

A což teprve ostatní lidé, kteří takovými dokonalými hospodyňkami nejsou! Těm teprve se do uklízení často nechce. Jenže navzdory tomu se uklízí aspoň příležitostně všude. Protože všude musíme mít aspoň minimální pořádek. A také ho všude mít chceme.

Ale spoustě lidí se do úklidu jednoduše nechce. A někdy na něj tito nemají ani sílu, ani čas. Tak už to prostě chodí. A když si někdo někde není schopen nebo ochoten úklid zajistit, ale přesto tam chce mít útulno, musí zkrátka najít někoho, kdo mu tam uklidí za něj. A protože nejde o oblíbenou činnost, jen tak nějaký pomocník se mezi nám blízkými osobami nenajde. Nikdo z rodiny ani přátel k nám nepřijde a neuklidí nám to, do čeho se nám samotným z jakéhokoliv důvodu nechce.

A když potřebujeme uklidit urgentně, musíme tedy hledat pomoc jinde. Musíme najít někoho, komu nevadí úklid bytů, ale třeba i celých domů, kanceláří, firem nebo novostaveb. A věřte tomu nebo ne, takoví pomocníci existují. Existují celé úklidové firmy, které se specializují právě na takové úklidové práce a které zajistí dokonalé služby všem, kdo je potřebují a kdo si je zaplatí.

Úklid lze tedy nechat na odbornících. A pak už se nemusíme o nic starat. Můžeme mít dokonale uklizeno, aniž bychom se osobně angažovali a namáhali. Což se hodí mnohým z nás. Všem, kdo uklízet nechtějí nebo nemohou, ale zároveň se nechtějí doma nebo na pracovišti brodit v odpadcích.

A co vy? Budete se i nadále trápit uklízením, nebo to také raději necháte na někom jiném?